O MNIE

Potrzebujesz informacji o języku angielskim? Nie rozumiesz gramatyki? Chcesz rozwinąć zasób słownictwa? A może poczytać artykuły o kulturze krajów anglojęzycznych? Jeśli choć na jedno z pytań odpowiedziałaś/eś TAK, to jesteś we właściwym miejscu!

 

Ewelina-Wachowiak

 

Nazywam się Ewelina Wachowiak. Prywatnie, mama Leonka i przyszła żona Damiana 😉 Zawodowo, absolwentka Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych we Wrześni, filologii angielskiej na poznańskim UAM, nauczycielka języka angielskiego i… blogerka!

 

Idea blogowania

English Tea Time to blog o języku angielskim, a także kulturze krajów anglojęzycznych. Pisany jest z myślą o osobach uczących się samodzielnie w domu oraz stanowi inspirację dla nauczycieli. Na mojej stronie znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania dotyczące m.in. gramatyki, słownictwa, tłumaczeń, słuchania, czytania i wymowy. Ponadto, na blogu opisuję, jak się uczyć i motywować do nauki, aby osiągnąć sukcesy językowe.

 

Pomysł na bloga zrodził się w mojej głowie pod koniec 2013 roku, a niespełna miesiąc później ruszyłam z publikacją moich autorskich materiałów. Początkowo pisałam tylko i wyłącznie do szuflady i raczej dla frajdy, ale z czasem blog o angielskim przerodził się w moją życiową pasję. W 2016 praca nad postami pochłonęła mnie na tyle, że każdą wolną chwilę poświęcam na rozwijanie mojej strony.

 

zdjecie2

Praca twórcza

Posty powstają głównie późnym wieczorem, kiedy to mój ukochany synek już śpi, a ja mam ciszę i czas, aby tworzyć. W ostatnich miesiącach mocno zaangażowałam się w projekty blogerów z Blogi Językowe i Kulturowe. Najświeższym projektem, który mnie pochłonął jest Englishland, zbiór materiałów do nauczania i uczenia się języka angielskiego, który już na początku września 2016 ujrzał światło dzienne.

 

5 faktów, których o mnie nie wiesz:

  1. Moja przygoda z angielskim zaczęła się w szkole średniej. Tak, tak! Nie kłamię. Wcześniej uczyłam się niemieckiego, który nie przypadł mi do gustu.
  2. Moją muzą i motywacją do nauki była moja nauczycielka angielskiego w liceum. Chciałam być ‚taka jak ona’. Przeczytaj artykuł o mojej wyjątkowej nauczycielce.
  3. Po raz pierwszy pojechałam do Londynu… Kiedy skończyłam pierwszy etap studiów i uzyskałam tytuł Nauczyciela Języka Angielskiego, a następnie Licencjat z Języka Angielskiego.
  4. Zdecydowałam się na studiowanie angielskiego bo przyswajanie tego języka sprawiało mi ogromną radość.
  5. Londyn kocham od pierwszej wizyty, a nawet od pierwszego zdjęcia, jakie zobaczyłam w internecie, na długo przed wyjazdem. Za co? Za wszystko. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w tym poście blogowym.

        

‚When a man is tired of London, he is tired of life’.

                                                               Samuel Johnson

 

Mam nadzieję, że znajdziesz na moim blogu potrzebne informacje. Gdybyś chciała być ze mną w stałym kontakcie zapraszam do śledzenia mnie na Facebook, Twitter, Pinterest, Instagram, Google+ oraz YouTube. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli zechcesz zapisać się do mojego Newslettera. Możesz także skontaktować się ze mną za pomocą maila.

Zapisz się na mój Językowy Newsletter tutaj:

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz