Wreszcie wiosenna aura do nas zawitała. Mamy dziś piękny, słoneczny niedzielny poranek. Wreszcie przyroda budzi się na dobre, ptaszki za oknem cudnie śpiewają. Aż chce się żyć! Podwójnie mi miło, bo to dzień, w którym ukazuje się już kolejna odsłona akcji blogerek High5 – przybij piątkę z blogującymi anglistkami! A na tapecie zbliżający się koniec roku szkolnego, a tym samym lekcje przed ostatnim dzwonkiem!

 

Dziś zapraszam Cię w podróż po grach i zabawach, które są sprawdzonym sposobem na rozruszanie grup A2-B1. Pracując z osobami dorosłymi odkryłam, że mimo tego, że dziećmi już dawno nie są, wciąż lubią się bawić! Serio! Zajęcia dla dorosłych, choć przebiegają zupełnie inaczej niż te prowadzone z dziećmi, muszą być urozmaicone. Należy zmieniać aktywności, bowiem oni tak samo jak dzieci nudzą się! Poznaj moje TOP5 na zajęciach.

 

 

1 Gry słowne

Dorośli uwielbiają wyzwania. Dlatego też często pojawiają się one na moich zajęciach. Mile widziane łamigłówki, rebusy, krzyżówki, wykreślanki, które zmuszają do bycia skupionym na 100%. Absolutnym hitem okazała się gra słowna, w której to uczniowie mają odnaleźć 4-literowe słowa w języku angielskim. Dowiedz się więcej. Najbardziej wytrwali znaleźli około 80 słów 🙂

 

 

2 Słuchanie ulubionych piosenek

Dorośli kochają śpiewać. No dobra. Niekoniecznie solo, niekoniecznie na głos. Ale pomyśl. Kiedy jedziesz sama samochodem i słyszysz w radio dobry kawałek, nie śpiewasz? Nie uwierzę. Ja wydzieram się niemiłosiernie;) Być może znajdziesz na mojej liście coś, co i Ty lubisz. Zerknij.

 

 

3 Gramatyka na wesoło

Nikt nie lubi wałkować ‚gramy’ w te i we wte. Aby ten proces umilić warto wykorzystywać elementy gry, czasem i rywalizacji. Dzięki temu uczeń nie jest przykuty do kartki z zadaniami, może ugryźć temat na wesoło. Moim pomysłem na ćwiczenie Present Simple vs Present Continuous było stworzenie gry planszowej. Kostka do gry, pionki. Radość sięgnęła zenitu. Poczytaj o grze tutaj.

 

4 Lodołamacze

Sprawdzają się rewelacyjnie zarówno jako rozgrzewka, płynne przejście z jednego zadania na drugie, czy też miłe zakończenie lekcji. Jeśli pytań jest więcej uczeń może losować numer pytania dla siebie lub też dla innej osoby z grupy. Jako, że wprowadzimy tu element zabawy, uczniowie pozostają skupieni i chętniej biorą udział w zadaniu. Poznaj moje propozycje lodołamaczy tutaj.

 

 

5 Wyzwania Językowe

Nie ma nic lepszego jak Wyzwania! Dlaczego? Bo większość dorosłych, z którymi mam przyjemność pracować przyznaje, że potrzebują ‚bata nad sobą’, motywacji, mobilizacji do działania, kopniaka do pracy. Dlatego też na moim blogu od czasu do czasu organizuję wyzwania językowe. Najnowsze z nich rusza już jutro rano! Każdego dnia, wyzwanie trwa 30!, poznajesz 5 reakcji językowych, których możesz używać w codziennych konwersacjach. Nauka z dowolnego miejsca na ziemi za pomocą interaktywnych fiszek, zadania do wykonania i moje pełne wsparcie przez cały okres Wyzwania. A do tego darmowy e-book 150 Reakcji Językowych do zgarnięcia. Szczegóły znajdziesz tutaj!

 

 

 

 

 

 

 

Zobaczcie koniecznie, o czym piszą pozostałe blogerki!

 

Edyta Pikulska – 5 zabaw w klasach 1-3, które pozwolą okiełznać Survival English przed wakacjami.

English Freak – 5 powtórkowych gier, które możemy zabrać na zajęcia lub w podróż

Ewa Szymkowiak – Londyn w 5 smakach

Funglish – 5 pomysłów na przedwakacyjne role-play dla dzieci

Head Full of Ideas – 5 indiańskich zabaw na luźniejsze, przedwakacyjne zajęcia

Let’s read in English – 5 książkowych inspiracji na przedwakacyjne zajęcia.

Little English Playground – 5 podróży małych i dużych (albo bliskich i dalekich) dla przedszkolaków

Londonopoly- 5 gier na przedwakacyjne zajęcia z dziećmi

made by kate – 5 podwórkowych zabaw i gier językowych z użyciem kredy

Małe duże – 5 pomysłów na przedwakacyjne projekty plastyczne (craftsy)

Pomysły przy tablicy – 5 pomysłów na grę domino w przedwakacyjnym klimacie