Tematem przewodnim #36 odsłony W 80 blogów dookoła świata jest miłość do wybranego kraju. Naszym blogerskim zadaniem jest opisanie 5 powodów, dla których czy przez które ta miłość wybuchła. Naturalnie, w moim przypadku będę pisać o Anglii, a dokładniej o mieście, dla którego zupełnie straciłam głowę.

Mimo, że jak do tej pory udało mi się dotrzeć jedynie do trzech angielskich miast to właśnie Londyn, a nie Liverpool czy Manchester wywarł na mnie największe wrażenie.

Po raz pierwszy wybrałam się do Londynu zaraz po egzaminie, po którym uzyskałam licencjat. Zabookowałam bilet i już kilka dni później siedziałam w samolocie. Emocje niesamowite, bowiem wreszcie mogłam na własne oczy zobaczyć, poczuć i dotknąć wszystko to, o czym do tej pory czytałam jedynie w książkach czy Internecie. Tak jak przypuszczałam, Londyn mnie zaczarował, zafascynował, pochłonął i uwiódł… Doskonale wiem, że te emocje nie udzielają się jedynie mnie. Nie znam anglisty, który nie kochałby się w tym mieście marzeń. Nie znam osoby, która nie byłaby oczarowana tym miejscem.

 

 

 Mogłabym wymienić tu wiele powodów, dla których kocham Londyn. Niemniej jednak, ograniczę się do 5 najistotniejszych, według mnie, spraw.

 

#1 Kocham Londyn za wolność  

Za każdym razem kiedy bywałam w Londynie towarzyszyło mi to samo uczucie. Uczucie, które sprawia, że chcę tam wracać, zwiedzać, delektować się kulturą, zabytkami, językiem angielskim. No bo gdzie bardziej nasłuchasz się British English jak nie w tutaj właśnie? Pobyt w Londynie to dla mnie za każdym razem powiew świeżości i wolności. Tak, dobrze przeczytałaś. Wolność. Wolność, którą niezmiernie sobie cenię.

# 2 Kocham Londyn za wielokulturowość

 

Londyn jest miastem kosmopolitycznym. Miastem, w którym krzyżują się drogi ludzi o różnym pochodzeniu etnicznym. Nikogo nie dziwi widok osób o innym kolorze skóry, mówiących w innych językach czy mających inne poglądy. Każdy czuje się tu dobrze, każdy ma prawo do życia, pracy, spędzania czasu wolnego według zainteresowań.

# 3 Kocham Londyn za jego wyjątkowość

 

Dlaczego Londyn jest wyjątkowy? A bo jest w nim ‘kilka’ miejsc i charakterystycznych obiektów, które kocham na zabój. Big Ben, London Eye, Tower Bridge, Tower of London, Westminster Abbey, Kensington Palace, Hyde Park, Golden Gate, Buckingham Palace, St. Paul Cathedral, Churchill War Rooms, Greenwich, Shakespeare’s Globe Theatre, Trafalgar Square to tylko kilka z nich. I już w najbliższych tygodniach dowiesz się o nich więcej na łamach mojego bloga.

 

# 4 Kocham Londyn za jego magię

 

Londyn jest dla mnie najbardziej magicznym miejscem na ziemi. Nie chodzi mi tu o piękno, bo zapewne są barwniejsze miejsca niż stolica Anglii. Być może magię tą wyczuwam w powietrzu ze względu na moje wykształcenie, za to co wiem o tym mieście z książek. Faktem jest, że jestem maniaczką tego miasta i uwielbiam zgłębiać wiedzę o nim.

# 5 Kocham Londyn za to, że ciągle chce do niego wracać

 

Ile razy bym tam nie była, za każdym razem mówię sobie, że i tak jeszcze tu wrócę. Mimo, że z każdą moją wizytą odkrywam coś więcej, wciąż wiele rzeczy nie zostało przeze mnie odkrytych. Nigdy nie mam dość. Mogę chodzić w słońcu, które po chwili ustępuje miejsca deszczowi. Zmienna pogoda nie jest mi straszna bo zawsze jestem przygotowana na ewentualną zmianę pogody, która najprawdopodobniej będzie mieć miejsce.

Czym Ciebie zaczarował Londyn?

 

Zachęcam Was do odwiedzenia moich znajomych blogerów i przeczytania ich arcyciekawych artykułów 🙂

Chiny: Biały Mały Tajfun – Kocham Yunnan!

Finlandia: Finolubna

Francja: Blog o Francji, Francuzach i języku francuskim : Moje francuskie love

Demain,viens avec tes parents! : 5 raisons

Madou en France – 5 powodów, dla których pokochałam Francję

Japonia: japonia-info.pl Pięć powodów, dla których lubię japoński

Kirgistan: Kirgiski.pl – Pięć rzeczy z Kirgistanu…

Niemcy: Niemiecki w Domu

Niemiecki po ludzku

Norwegia: Pat i Norway – 5 powodów dla których kocham Norwegię

Włochy: Studia, parla, ama – W 80 blogów, czyli 5 powodów, dla których kocham Włochy