fbpx
Share

 Lubisz wyzwania językowe? Angielski sprawia Ci dużo frajdy? Świetnie! Jedziemy na tym samym wózku 🙂 Przygotowałam kolejne, trzecie już!, zestawienie błędów językowych popełnianych przez Polaków uczących się angielskiego. Tym, którzy mojej akcji jeszcze nie znają wyjaśniam, że przedstawione w artykule przykłady zaczerpnięte zostały od uczniów. Jednym słowem z życia wzięte!

 Pamiętaj o tym, że błędy są naturalne i nieodzowne w procesie nauki. Nie popełnia ich ten, kto nic nie robi. Także nie martw się, wszystko jest z Tobą OK 😉 Bez względu na to czy jesteś na poziomie początkującym czy na zaawansowanym błędy będą towarzyszyć Ci zawsze.

 

 

Na czym to polega

 Tym optymistycznym akcentem zaczynamy dzisiejszą przeprawę przez gąszcz błędów:) Podejdź do zadania z pozytywnym nastawieniem. Nie irytuj się jeśli nie widzisz błędu. Zrób najpierw to co wiesz, a na koniec wróć do najtrudniejszych dla Ciebie przykładów. Tylko spokój może Cię uratować 😉

 W ramach przypomnienia. W każdym zdaniu jest jeden błąd, który należy wychwycić i poprawić. Może to być każdy rodzaj błędu np.: zły czas, nie ta kolejność słów, błędne słowo, zbyt dużo lub zbyt mało słów… Hulaj dusza piekła nie ma! Aaaa, na końcu artykułu znajduje się klucz odpowiedzi (ten wielki różowy guzik -> naciśnij go, nie wybuchnie) 😉 Jednak zrób to dopiero wtedy, gdy udzielisz wszystkich odpowiedzi.

 

Wpadki językowe

  1. My dad is friendly but sometimes she is quite nervous.
  2. My brother travels a lot. He is in the Peru now.
  3. Was he go there alone?
  4. Generally, she is irritating me.
  5. In last week an unexpected guest visited us.
  6. Nina wanted to go ice skate.
  7. Maybe we will buy a new TV set on June.
  8. My daughter watch cartoons every day.
  9. In the Internet you can find everything.
  10. Everybody have different job experience.

 

Klucz odpowiedzi:

Download “ANGIELSKIE WPADKI JĘZYKOWE POLAKÓW cz.3” ANGIELSKIE-WPADKI-JEZYKOWE-POLAKOW-3.3.pdf – Downloaded 491 times –

 

Zobacz także pierwszy & drugi artykuł z cyklu! 🙂

 


Udało Ci się znaleźć wszystkie błędy? Zaskoczyło Cię coś? Daj znać w komentarzu 🙂

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Share