fbpx
Share

 

Błędy tu, błędy tam. Kto z nas ich nie popełnia? Wiecie co ostatnio mi się przytrafiło? Tworząc wpis Angielskie wpadki językowe Polaków cz. 3 na listę błędnych zdań wpisałam wersję poprawną, a do klucza odpowiedzi błędną! Na całe szczęście dobra dusza zwróciła mi uwagę i szybciutko to skorygowałam, ale jednak zdarzyło się.

Wpadki językowe – jaki morał?

 

Ano taki, że każdy z nas się myli, choć nie zawsze potrafimy się do tego błędu przyznać. Co tu ukrywać? Nic, absolutnie nie ma czego ukrywać i się wstydzić. Wiesz dlaczego o tym piszę? Bo chcę, żebyś wiedziała dwie rzeczy. Po pierwsze mi też zdarzają się wpadki i mówię o tym głośno bo jestem człowiekiem z krwi i kości! Po drugie chcę, żebyś przestała się tych wpadek bać bo one i tak będą się zdarzać, niezależnie od tego ile będziesz się tego angielskiego uczyć. Najważniejsze jednak, aby umieć wyciągać z tego lekcję dla siebie i przeć naprzód! 

 

Wpadki językowe zdarzają się na każdym etapie nauki

 

Możesz mi wierzyć lub nie, wpadki językowe zdarzają się nawet na poziomie proficiency. I nikogo nie powinno to dziwić. Im dalej w las, tym trudniej. Pamiętaj o tym. Boisz się popełniać błędy w obawie przed ośmieszeniem się przed znajomymi lub przełożonymi? Na błędach człowiek się uczy. Bez nich nie ma nauki.

A może sytuacja jest odwrotna, że to Ty wytykasz komuś błędy? Nie rób tego, chyba, że ta osoba Cię o to poprosi. Jeśli wychwytujesz błąd u kogoś, zachowaj tą informację dla siebie, nie wyśmiewaj, nie wytykaj palcem, bowiem sama zapewne też wpadki miewasz.

 

 

Wpadki językowe – przykłady zdań

 

Przypominam, że w każdym z poniższych zdań jest błąd. Być może nie ten czas, zbyt dużo lub mało słów, nie ta kolejność itd… Do dzieła. Pamiętaj, że poniżej znajduje się klucz odpowiedzi. Sprawdź i porównaj 🙂

  1. Why I like spring?
  2. You can met somebody new at the disco.
  3. Are your English is good?
  4. Bob was dancing with Maggie?
  5. It was a good decide.
  6. If you have an accept from our management, you can do it.
  7. At the beginning we earned less money than now.
  8. In the end of the party everybody was completely drunk.
  9. Everybody likes get presents.
  10. We’ll see in Friday.

 

Pobierz klucz odpowiedzi

Download “ANGIELSKIE WPADKI JĘZYKOWE 4” ANGIELSKIE-WPADKI-JEZYKOWE-POLAKOW-4.pdf – Downloaded 311 times –

 

Sprawdź także poprzednie artykuły z tego cyklu

Angielskie Wpadki… 3

Angielskie Wpadki… 2

Angielskie Wpadki… 1

 


Czekam za Twoim komentarzem 🙂 Popełniasz błędy? Czy jesteś bezbłędna ? 🙂

CzZapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Share