26-finał-wosp

26 finał WOŚP – co to oznacza dla Ciebie?

26 finał WOŚP – co to oznacza dla Ciebie? Być może absolutnie nie rusza Cię ta akcja, a być może jest wręcz przeciwnie. Być może wspierasz już Wielką Orkiestrę, a może jest tak, że nie odpowiada Ci Jurek Owsiak. Nie zważam na to jaka partia polityczna jest Tobie bliższa, jakie są Twoje poglądy religijne, co sądzisz o WOŚP. To Twoja sprawa. Jednak zanim zdecydujesz się kwestionować ideę tej akcji, przeczytaj moją historię.

Czytaj więcej „26 finał WOŚP – co to oznacza dla Ciebie?”

Angielskie słowa mające wiele znaczeń

Angielskie słowa mające wiele znaczeń to temat mojego tegorocznego wpisu w trzeciej już edycji akcji Blogerów Językowo Kulturowych w ramach Miesiąca Języków. Ucząc się słownictwa, szczególnie na początku naszej językowej przygody, żyjemy w przekonaniu, że dane słowo ma jedno znaczenie. Ba! Nawet się nad tym nie zastanawiamy, gdyż wydaje się to całkiem logiczne. I kiedy tak zagłębiamy się w dany język okazuje się, że im dalej w las, tym… zabawniej!

Czytaj więcej „Angielskie słowa mające wiele znaczeń”

Masz PROBLEM z dodawaniem komentarzy na blogu?

Chcesz dodać komentarz na blogu, ale okazuje się, że mimo instrukcji obsługi nie możesz tego zrobić. W tym szybkim wpisie pokażę Ci, co możesz zrobić, aby rozwiązać problem. Mam nadzieję, że sposoby te okażą się pomocne 🙂

 

Czytaj więcej „Masz PROBLEM z dodawaniem komentarzy na blogu?”

5 gier lub zabaw dla uczniów na poziomie A2/B1

Wreszcie wiosenna aura do nas zawitała. Mamy dziś piękny, słoneczny niedzielny poranek. Wreszcie przyroda budzi się na dobre, ptaszki za oknem cudnie śpiewają. Aż chce się żyć! Podwójnie mi miło, bo to dzień, w którym ukazuje się już kolejna odsłona akcji blogerek High5 – przybij piątkę z blogującymi anglistkami! A na tapecie zbliżający się koniec roku szkolnego, a tym samym lekcje przed ostatnim dzwonkiem!

Czytaj więcej „5 gier lub zabaw dla uczniów na poziomie A2/B1”

5 POWODÓW, DLA KTÓRYCH KOCHAM LONDYN

Tematem przewodnim #36 odsłony W 80 blogów dookoła świata jest miłość do wybranego kraju. Naszym blogerskim zadaniem jest opisanie 5 powodów, dla których czy przez które ta miłość wybuchła. Naturalnie, w moim przypadku będę pisać o Anglii, a dokładniej o mieście, dla którego zupełnie straciłam głowę.

Czytaj więcej „5 POWODÓW, DLA KTÓRYCH KOCHAM LONDYN”

SHARE WEEK 2017 – TWÓRCY POLECAJĄ TWÓRCÓW

 

SHARE WEEK 2017 to autorski pomysł stworzony przez Andrzeja Tucholskiego, w którym to twórcy polecają twórców. Nie chodzi tu o zasięgi, a o to jakie dany blog, vlog czy podcast wywołał na Tobie wrażenie, jak wpłynął na Twoje życie. W tym wpisie polecam 3 blogi, do których mam wielki sentyment ze względu na wartość jaką ich autorki przekazują w swoich postach.

Czytaj więcej „SHARE WEEK 2017 – TWÓRCY POLECAJĄ TWÓRCÓW”

5 WIOSENNYCH ĆWICZEŃ JĘZYKOWYCH POZIOM A2/B1

Akcja High5 – przybij piątkę z blogującymi anglistkami zawitała i na mój blog! 🙂 Druga edycja akcji przebiega pod wiosenną banderolą. Jak ja odniosłam się do tematu? Przygotowałam dla Was pięć wiosennych zadań dla uczniów na poziomie A2/B1. Pobierz plik i ćwicz ze mną!

Czytaj więcej „5 WIOSENNYCH ĆWICZEŃ JĘZYKOWYCH POZIOM A2/B1”

ANGIELSKIE WPADKI JĘZYKOWE POLAKÓW 4

 

Błędy tu, błędy tam. Kto z nas ich nie popełnia? Wiecie co ostatnio mi się przytrafiło? Tworząc wpis Angielskie wpadki językowe Polaków cz. 3 na listę błędnych zdań wpisałam wersję poprawną, a do klucza odpowiedzi błędną! Na całe szczęście dobra dusza zwróciła mi uwagę i szybciutko to skorygowałam, ale jednak zdarzyło się.

Czytaj więcej „ANGIELSKIE WPADKI JĘZYKOWE POLAKÓW 4”