fbpx
Share

Gramatyka wcale nie musi być nudna! Jeśli nie wierzysz, to zagraj w grę planszową sprawdzającą wiedzę z Present Simple & Continuous. Zabawna, nieprzewidywalna, gwarantująca dobrą zabawę i powtórzenie wiadomości. Fajny pomysł na spędzenie wieczoru, czy też ciekawą lekcję angielskiego, inną niż zawsze. Zaufaj mi, ta gra sprawi ci wiele radości.

 

Moją planszę narysowałam na dużym brystolu. Do każdego pola przypisane jest określone zadanie, które znajduje się na karteczkach w różnych kolorach. Każdy kolor zawiera 32 karteczki z pytaniami/zadaniami. Potrzebne są także kostka do gry, pionki (ja wykorzystałam kapsle po butelkach), minimum 2 graczy i w miarę opanowane zasady Present Simple i Continuous 😉

 

 

Zasady gry:

1. Minimum 2 graczy. Jeśli zajęcia prowadzone są w większych grupach można połączyć uczniów w pary czy też małe grupki.

2. Grę rozpoczyna osoba, która wyrzuci największą ilość oczek na kostce do gry.

3. Do każdego pola przypisane jest zadanie, które znajduje się na kolorowych kartkach z symbolami:

a) KSIĄŻKA – oznacza tłumaczenie zdania z polskiego na angielski

b) (…) 3 KROPKI – należy dokończyć zdanie w odpowiednim czasie (zasugerowane charakterystyczne słowo)

c) ? – pytanie w języku angielskim (należy odpowiadać pełnym zdaniem)

d) X – podane zdanie jest błędne. Należy znaleźć błąd i podać poprawną wersję

e) DOM – należy zbudować zdanie z podanych wyrazów w odpowiednim czasie i formie twierdzącej, przeczącej lub pytającej (na każdej kartce jest określone, jakie zdanie trzeba zbudować)

f) CEGIEŁKI – należy zbudować 2 zdania. Jedno w Present Simple, drugie w Continuous. X oznacza, że ma być to zdanie przeczące, ‘ptaszek’ zdanie twierdzące, ? pytanie.

4. Jeśli gracz odpowie nieprawidłowo cofa się o jedno pole i musi odpowiedzieć na kolejne pytanie. Jeśli znów odpowie źle już się nie cofa.

5. Wygrywa ten, kto pierwszy dojdzie do pola FINISH.

6. Jeśli gracz potrzebuje np. 3 oczek na kostce, żeby znaleźć się na mecie, musi tyle wyrzucić. Jeśli wyrzuci więcej (np.5), to przechodzi te 3 pola do przodu, a następnie 2 do tyłu (tak, żeby uzyskać wyrzucone 5).7. Nauczyciel i pozostali gracze cały czas kontrolują odpowiedzi kolegów. W razie konieczności poprawiają.

8. WYMAGANA JEST CAŁKOWITA POPRAWNOŚĆ GRAMATYCZNA.

Enjoy 🙂

Share