fbpx
Share

Choć marzenia o dojściu do półfinału semi-finals już się rozmyły, niewątpliwie Euro 2016, a mówiąc bardziej precyzyjnie mecze reprezentacji Polski national team, wywołały spore emocje i przyciągnęły przed telewizory nawet tych odpornych i opornych na polski football. Jako, że Polacy znani są z krytycyzmu criticism przez wielkie K, postanowiłam przyłożyć ucho to tu, to tam, żeby dowiedzieć się, co mamy do powiedzenia w sprawie czwartkowego, przegranego (?) meczu football match z Portugalią.

 Źródło: tuba.pl

Media społecznościowe

Każdego ranka, zanim jeszcze na dobre się obudzę, przeglądam facebookowe wieści, aby być na bieżąco z tym co dzieje się na świecie. Wierz mi lub nie, nie przeglądam profili znajomych, którzy zazwyczaj wklejają sweet focie z wakacji, ale np. interesujące mnie blogi na temat nowinek edukacyjnych itp. Nie mniej jednak, z racji powagi sytuacji jaką są mistrzostwa w piłce nożnej football championship, nie mogłam pozostać obojętna na wszechobecnie panującą euforię euphoria, której sama zresztą uległam.W rzeczy samej, oglądałam każdy mecz naszej reprezentacji, i mimo, że nigdy fanką piłki nożnej football fan nie byłam, to tym razem i moje emocje sięgnęły sufitu!

 

 

Źródło: wyborcza.pl

 

Polscy piłkarze bohaterami

Kim są świetni piłkarze football players polskiej kadry narodowej? Jeśli jeszcze nie zapamiętałeś tych nazwisk, uwierz mi, najwyższy czas it’s high time to nadrobić!

Bramkarze goalkeepers:
1. Wojciech Szczęsny
12. Artur Boruc
22. Łukasz Fabiański

Obrońcy defenders :
2. Michał Pazdan
3. Artur Jędrzejczyk
4. Thiago Cionek
14. Jakub Wawrzyniak
15. Kamil Glik
18. Bartosz Salamon
20. Łukasz Piszczek

Pomocnicy midfilders:
5. Krzysztof Mączyński
6. Tomasz Jodłowiec
8. Karol Linetty
10. Grzegorz Krychowiak
11. Kamil Grosicki
16. Jakub Błaszczykowski
17. Sławomir Peszko
19. Piotr Zieliński
21. Bartosz Kapustka
23. Filip Starzyński

Napastnicy strikers:
7. Arkadiusz Milik
9. Robert Lewandowski
13. Mariusz Stępiński

 

Piłkarskie katharsis

Nie oszukujmy się. Jeszcze kilka lat temu, nad polską drużyną chyba jakaś klątwa curse wisiała, a o graniu na mistrzostwach tylko pomarzyć mogliśmy. Nie warto było wtedy oglądać jakigokolwiek meczu, bo z góry było wiadomo, że zakończy się dla nas fiaskiem fizzle out. Jednak te czary-mary wreszcie przestały działać! To, co dzieje się w naszej obecnej reprezentacji przerosło oczekiwania surpass sb’s expectations niejednego kibica! Nawet ja, kobieta-laik w piłce nożnej, nie mogę się na tych naszych chłopaków napatrzeć i nacieszyć ich sukcesem. Ktoś może mi zarzucić fault, że jestem z nich dumna be proud of tylko wtedy, kiedy wygrywają win, a kiedy przegrywają lose, nawet telewizora nie włączę. Ale to nieprawda. Uważam, że na przestrzeni lat polska reprezentacja przeszła oczyszczenie katharsis. Teraz pokażą nam na co ich stać.

Reakcje kibiców

Wracając do fejsbukowych treści, natknęłam się na wideo, w którym Łukasz Fabiański udziela wywiadu give an interview, zaraz po meczu z Portugalią. Bramkarz goalkeeper ma do siebie pretensje o to, że nie udało mu się obronić  karnych penalty kicks. W innym znowu miejscu natrafiłam na informację o Kubie Błaszczykowskim, który spudłował w rzucie karnym miss the penalty. Zaczęłam czytać więc komentarze kibiców comments, aby sprawdzić reakcję naszych rodaków i ku mojemu wielkiemu zdziwieniu, zdecydowana większość jest dumna z chłopaków i nie ma do nich pretensji o przegrany mecz. 

 

Źródło: sport.pl    

Zagłebiając się w komentarze na FB, doszłam do wniosku came to a conclusion, że Polacy, słynni z notorious for narzekania, bardzo pozytywnie wypowiadają się na temat polskich piłkarzy Polish footballers. Przyznam szczerze, że osoby, które wypytywałam o pomeczowe nastroje, robiłam to celowo z myślą o tym artykule, niezależnie od wieku, wszystkie bardzo chwaliły naszą reprezentację. Ani jedna z pytanych przeze mnie osób, nie udzieliła mi negatywnej odpowiedzi! Spójrzcie na te komentarze znalezione na FB.

 

 

 

Przegrana

Kibice oszaleli go mad na punkcie naszej reprezentacji. Wielu z nich sądzi, że Polska przegrała nie z winy Błaszczykowskiego, a przeoczenia sędziego referee, który nie zauważył, że Portugalczyk nie stał na linii bramkowej goal line! Stąd też fani domagali się powrotu Polaków do Francji i powtórki meczu!

 

 

Źródło: de.uefa.com

 

Apetyt rosnie w miarę jedzenia the more you have, the more you want. Zgadzam się z tym, jednak należy pamiętać o umiarze. I to we wszystkim. Oczywiście, są i tacy, którym ciągle mało i źle. Ta znacznie mniejsza grupa, zarzuca chłopakom to i owo. I mają do tego święte prawo. Jednak, komentowanie i negowanie innych wprost z pierwszego rzędu kanapy jest lekko nie na miejscu! Kto z Was, byłby w stanie przez 90 minut biegać co sił w nogach w pogoni za piłką, a potem w dogrywce extra time kolejne 30? Oglądając czwartkowy mecz, zdałam sobie sprawę pod jak wielką presją be under pressure są piłkarze! Oczekiwania trenera, kibiców przeplatające się ze strasznym zmęczeniem fatigue, upałem heat i nerwami nerves… Nie wspominając już o karnych penalties. Za nic w świecie nie chciałabym być na miejscu be in sb’s shoes ani bramkarza, ani piłkarzy strzelających z 11 metrów. Na samą myśl, dostaję gęsiej skórki get goose pimples.

 

Za co Polacy kochają polski football

Fala przyjaznych piłkarzom komentarzy zalała internet. Fani są dumni, że drużyna zaszła tak daleko. I naprawdę nie pamiętam, kiedy ostatni raz o polskiej piłce nożnej tak dobrze się mówiło. To istny kamień milowy milestone polskiego footballu. Po tych mistrzostwach, można śmiało powiedzieć, że Polacy kochają polską piłkę nożną.

 

Kochamy Reprezentację Polski za:

1. dobrego trenera – a coach

2. kapitana drużyny – a captain

3. bramkarza(y) – a goalkeeper

4. napastnika (ów) – an attacker/ a striker

5. obrońcę (ów) – a defender

6. pomocnika (ów) – a midfielder

7. rezerwowy (ch) – a reserve

8. ćwierćfinał – a quarter-final

9. zwycięstwo – a victory

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Share