fbpx
Share

Przedstawiam pomysł na przeprowadzenie lekcji dot. Present Simple i Continuous w formie ustnej. Bardzo przyjemna powtórka pozwalająca uczniom wykorzystać wyćwiczoną na kartce wiedzę, tym razem słownie. Sprawdzana jest tu umiejętność zadawania pytań w czasie Present Simple oraz Continuous. Jeśli chcesz wiedzieć na czym dokładnie polega zabawa, koniecznie przeczytaj ten artykuł 🙂

 

 

Przygotowałam 8 kart z postaciami. 1 karta dla jednego ucznia. (Jeśli macie większe klasy, sugeruję podzielić uczniów na grupy po 8 osób). Każdy uczeń losuje kartę z postacią. Potrzebne bedą samoprzylepne kartki, aby każdy uczeń mógł na niej napisać imię swojej postaci i nakleić ją na bluzkę. Zawodnicy czytają informacje o sobie, ale ich nie zdradzają.

Dla każdej osoby przygotowane są także karty Find someone who… Zadaniem uczniów jest podchodzenie do pozostałych osób w grupie i zadawanie odpowiedniego pytania np. Steve musi znaleźć kogoś kto lives in the UK, zatem podchodząc do kolegów musi zadać pytanie: Do you live in the UK? lub Do you come from the UK? lub Are you from the UK? Jeśli znajdzie taką osobę wpisuje jej imię na kartce Find someone who… i idzie do kolejnej osoby zadając kolejne pytanie. Jeśli nie, musi tak długo pytać, aż znajdzie osobę, która odpowie na jego pytanie. Uczeń nie może zadać jednej osobie wszystkich pytań od razu. Wygrywa ta osoba, która jako pierwsza poprawnie uzupełni kartę Find someone who… imionami.

A… jeszcze jedno. Jeśli na karcie jest polecenie Find someone whose name is np. George – tutaj kartę uzupelniamy prawdziwym imieniem ucznia.

Udanej zabawy 🙂

Pobierz plik PDF z całym zadaniem TUTAJ.

 

 

Zapisz

Share