fbpx
Share

Jesień za oknem, nie narzekam, bo mamy piękną, złotą jesień w Polsce, a i temperatura (w dzień) całkiem przyjemna. Najważniejsze, że słonko świeci i sprawia, że na sercu jakoś tak ciepło… Czego powiedzieć nie można o nocach, które zmuszają nas do włączenia ogrzewania w mieszkaniu, wyciągnięciu barchanowych skarpet i zarzuceniu ciepłego koca na siebie. I choć wszyscy wokół mnie wciąż narzekają, że nie znoszą jesieni, ja jestem do niej wyjątkowo optymistycznie nastawiona w tym roku. Przede wszystkim, doszłam do wniosku, że nie ma sensu denerwować się czymś na co nie mamy wpływu. A na pogodę wpłynąć nie możemy, a jedynie ona na nas…

Im starsza jestem, tym widzę więcej pozytywnych rzeczy w polskiej jesieni. A ta jesień jest dla mnie wyjątkowa, ponieważ pierwsza z moim ukochanym synkiem. Uwielbiamy razem spacerować, bez względu na pogodę. Nie straszny nam deszcz bo ubieramy się odpowiednio i wychodzimy. Spacerując można nie tylko się dotlenić, odpocząć, ale też cieszyć się swoim towarzystwem. Nie ma piękniejszego widoku niż teraz, gdy liście spadają, a słonko intensywnie świeci i tak bardzo optymistycznie nastawia mnie do życia.

Oprócz kolorowych liści, z jesienią kojarzę kubek gorącego kakao, zapach świeżego, chrupiącego, domowego chleba i dżemu truskawkowego, który robiłam latem, by jesienią i zimą móc cieszyć się smakami lata. Chwilo trwaj!

Ze względu na fakt, że jesienne wieczory są długieeee, warto zaplanować je tak, aby nie leżeć bezczynnie na kanapie (choć i takie dni są potrzebne do naładowania akumulatorów), ale wykorzystać je w miły, przynoszący korzyści sposób. Jednym z nich jest przeczytanie książki, którą od kilku miesięcy pokrywa kurz, ponieważ ciągle nie masz na nią czasu. Innym jest zabranie się za swój angielski. Nie myślę tu o wkuwaniu słówek i ryciu gramatyki. Mam na myśli taką formę nauki, która będzie przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem. Jeśli lubisz oglądać filmy, wyłącz polskiego lektora lub polskie napisy! Nie musisz zrozumieć każdego słówka, by wiedzieć o co chodzi w filmie. Filmów czy też seriali można szukać na YOUTUBE, jak i na innych stronach w sieci. Moje ostatnie odkrycie to ororo.tv czyli strona z serialami i filmami w języku angielskim. Gorąco polecam!

 

 

 

 

 

 

Share