Let’s Visit the United States

Podziel się tym postem ze znajomymi:)

Let’s Visit the United States, autor Roman Ociepa. Książka z materiałami do kopiowania dla nauczycieli języka angielskiego uczących na poziomach B1/B2. Zbudowana z 15 jednostek dotyczących różnych zagadnień, pozwala na przeprowadzenie interesujących zajęć w szkole z młodzieżą, na kursie z dorosłymi czy też na indywidualnych lekcjach. Wśród rozdziałów znajdują się: 1. Geografia Stanów Zjednoczonych 2. Zwierzęta i Rośliny  3. Symbole 4. Amerykanie  5. Historia  6. Pisarze i Peoci  7. Sport  8. Nowy Jork  9. Prezydenci  10. Wynalazki  11. Ikony kultury  12. Jedzenie  13. Muzyka  14. Przemysł Samochodowy  15. Kultura TV.

Każdy unit to w pełni przygotowana lekcja zawierająca ćwiczenia na mówienie, słuchanie, czytanie, pisanie. Ułatwia to pracę nauczyciela, który mając gotowy materiał do pracy, nie musi ślęczeć nad tworzeniem zadań do tematu. Ponadto, podręcznik ten zawiera klucz odpowiedzi, a także płytę z nagraniem audio do każdego unitu.

                                                                                              

Wszystkie lekcje w książce zbudowane są według schematu. Na początek rozgrzewka w stylu Let’s see what you know, pozwalająca na weryfikację wiedzy uczniów, a także wprowadzająca nas w temat. Dalej, zadanie rozszerzające słownictwo, tekst (także w wersji audio), zadania do tekstu. W dziale znajdują się także ćwiczenia na słowotwórstwo, kolokacje, budowanie zdań, krzyżówki, wykreślanki itd. Na końcu unitu znajdujemy pytania podsumowujące i utrwalające zdobyte podczas lekcji informacje.

Nie znajdziemy tu zasad czy ćwiczeń gramatycznych, jednak niewątpliwym atutem książki są wskazówki dotyczące gramatyki, a także czytania, między innymi, dat. Kolejnymi zaletami są kluczowe fakty wytłuszczone pod tekstem i zaznaczone w tekscie słownictwo warte zapamiętania.

Autor pozostawia nam wolną rękę i zachęca do bycia kreatywnym w sposobie przeprowadzania niektórych zadań. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby ćwiczenia na speaking wykonanać pisamnie, a te na writing ustnie. Wszystko w rękach pedagogów.

Let’s Visit the United States z pewnością przypadnie do gustu niejednemu z nas, drodzy nauczyciele z uwagi na fakt, że podręcznik jest dobrze zbudowany i pozwala na przeprowadzenie nawet 90 minutowej lekcji. Poza tym, pozostawia nam wachlarz możliwości zamieniania zadań, dzięki czemu praca z książką nie jest nudna. Na rynku jest wiele książek, jednak rzadko w moje ręce wpada taka, która spełnia moje wizje i wyobrażenia o dobrej książce.

Podziel się tym postem ze znajomymi:)