Reakcje językowe angielski dzień 30. Jest!! Ostatnia odsłona Wyzwania Językowego! ?? Choć trzydzieści dni wydaje się niesamowicie odległym czasem jeśli myślimy w kategorii czasu trwania Wyzwania, to minął on nieubłaganie szybko! Jak było? Czasami podchodziłaś zapewne z nastawieniem A co mi tam, dam radę! Podejrzewam, że przez ten czas miewałaś także reakcje w stylu Mam dość! Nieważne jak było, dobrnęłaś do mety! Czapki z głów! ❤?????

 

Wyzwanie – zasady

 1. Wyzwanie pt. Reakcje językowe angielski odbywa się na blogu w dniach 15.05 – 13.06.2017.
 2. Poznasz ponad 150 fraz!
 3. Każdego dnia publikuję nowy post z pięcioma frazami, które są powszechnie używane w sytuacjach życia codziennego.
 4. Każda fraza opatrzona jest nagraniem wymowy.
 5. Uczysz się za pomocą listy słówek i/lub fiszek.
 6. Pod każdą lekcją jest krótkie zadanie, który sprawdza czy jesteś w stanie przełożyć teorię na praktykę.
 7. Po przerobieniu 10 lekcji (=10 dni) przeprowadzam test. W sumie będą 4 testy. Co 10 dni test z 10 lekcji, a na koniec wyzwania test z całości ?
 8. Bardzo ważne: oprócz powyższych punktów obowiązuje Cię tworzenie pięciu zdań z użyciem poznanego słownictwa. Zdania te zostawiasz w komentarzu pod postem, a ja daję Ci informację zwrotną czy Twoja fraza została poprawnie użyta czy też coś wymaga poprawy. Nie martw się, możesz komentować jako gość, dzięki czemu pozostajesz anonimowa. Instrukcja do zostawiania komentarzy opinana została w tym artykule.

 

Reakcje językowe angielski dzień 30!

 

 

Jak się teraz czujesz? Nie pytam o Twoją opinię na temat Wyzwania, a o Twoje samopoczucie na początku, w trakcie trwania i teraz. Jak się z tym wszystkim czułaś? Jakie emocje Tobą szargały? Jakie miałaś/masz nastawienie do nauki w taki, myślę, niekonwencjonalny sposób? Pytam o całą otoczkę związaną z Tobą.

Powiem Ci jak to wygląda z mojej perspektywy. Kiedy byłam na etapie ‚wymyślania’ wyzwania, mówię sobie ‚pyknę to’ (czytaj nie zajmie mi to sporo czasu, a będzie to swoistą nowością na blogu i zobaczę jak zareagują na to Czytelniczki). Na etapie ‚tworzenia’ w mojej głowie wirowały myśli: Spokojnie, napiszę post, nagram wymowę, ustawię maile z przypomnieniem no i social media. Wtedy byłam jeszcze zdania, że się ‚pyknie.’

Na etapie kiedy zaczynam podsumowywać moją pracę rzeczywistość wyglądała ‚nieco’ inaczej. ‚Jakby’ więcej elementów się złożyło na stworzenie pojedynczej lekcji ??

 • wymyśl frazy,
 • nagraj wymowę,
 • napisz post,
 • zaplanuj,
 • obrazek wyróżniający,
 • znajdź odpowiednią grafikę,
 • stwórz motywację dla Czytelniczek,
 • napisz fiszki,
 • stwórz test,
 • sprawdź czy działa,
 • zaplanuj ‚przypomnienie’ w social mediach,
 • stwórz maile do Czytelniczek z informacją o otwarciu kolejnej lekcji,
 • naturalnie grafika,
 • linki,
 • odpowiednia treść maila,
 • A! zapomniałam, że w trakcie okazało się, że nie wszyscy mogą dodawać komentarze, a więc ‚szybka instrukcja obsługi’,
 • info o konkursie,
 • odpowiadanie na komentarze (ale to już jakby na bieżąco),
 • ustawienia SEO i inne ważne ‚pierdy’

Zastanawiam się czy o wszystkim wspomniałam… Hmmm… No jasne! Nie wspomniałam o checkliście, zeszycie ćwiczeń, kalendarzu Wyzwania i ebook-u! Lista moich zadań to-do rozciągnęła się dużo bardziej niż zakładałam!

Przyznam, że jeśli chodzi o energię to padam na pyszczek po tych 30stu dniach! Absolutnie nie narzekam! To był zaszczyt pracować z każdą z Was ??? i patrzeć jak tworzysz, szlifujesz dopracowujesz swoje zdanka ❤?? Dążę do tego, że nie spodziewałam się, że to zajmie tyle czasu i tak mnie pochłonie! ?

Mykam poprawiać Wasze komentarze, bowiem ciągle ich sporo ??? Jeszcze dziś, będziesz miała szansę sprawdzić, co pamiętasz z ostatnich 10ciu lekcji ? Popołudniową porą na blog wjedzie test. I tu mała zmiana planów. ‚Duży test’ obejmujący wszystkie 30ści odsłon Wyzwania pojawi się nie dziś, a jutro. Uznałam, że byłoby to ‚za dużo’ jak na jedno popołudnie.

 

Reakcje językowe angielski dzień 30 – lista fraz wraz z wymową

 

What is Tom like? – Jaki jest Tom (gdy pytamy o cechy charakteru) 

What does Tom look like? – Jak wygląda Tom?

What does Tom like? – Co lubi Tom?

How is Tom? – Jak się miewa/czuje Tom?

How old is Tom? – Ile lat ma Tom?

 

[qdeck random=”true” align=”center”] [q] What is Tom like?

[a] Jaki jest Tom (gdy pytamy o cechy charakteru) 

[q] What does Tom look like?

[a] Jak wygląda Tom?

[q] What does Tom like?

[a] Co lubi Tom?

[q] How is Tom?

[a] Jak się miewa/czuje Tom?

[q] How old is Tom?

[a] Ile lat ma Tom?

[/qdeck]

 

 

OD TEORII DO PRAKTYKI.

Zaznacz poprawną odpowiedź.

1. Co lubi Tom?
2. Jak wygląda Tom?
3. Jak się miewa/czuje Tom?
4. Jaki jest Tom? (gdy pytamy o cechy charakteru) 
5. Ile lat ma Tom?

 

Czas na Twoje przykłady zdań

 

Pamiętaj, aby w komentarzu pod tym postem zostawić pięć zdań z użyciem fraz z dzisiejszej lekcji. To dla Ciebie dodatkowa szansa na zapamiętanie słów w kontekście. Ze swojej strony zapewniam feedback przez 30 dni więc grzech nie skorzystać! Nie wiesz jak zostawić komentarz? Przeczytaj tutaj!

Masz problem techniczny z zostawieniem komentarza?

 

Nie wyświetla Ci się okienko, w którym możesz wpisać komentarz według instrukcji? Nie widzisz komentarzy? Moja podpowiedź:

 1. Odśwież stronę [naciśnij na strzałkę, która znajduje się obok adresu strony np. www.english-tea-time.com] i sprawdź czy pojawiły się komentarze i okienko, w którym Ty możesz pisać. Możesz spróbować nawet 2-3 razy odświeżać stronę. Nie działa? Patrz punkt 2.
 2. Wyczyść pliki tymczasowe przeglądarki (cache).
 3. Spróbuj uruchomić przeglądarkę w trybie incognito.
 4. Być może problem tkwi we wtyczce np. Adblocker, którą masz zainstalowaną na komputerze. Otwórz ją, wyszukaj program DISQUS i zezwalaj na wyświetlanie.

Jeśli nie wiesz jak wykonać powyższe czynności przeczytaj ten artykuł.

 

P.S.

Jesteś Uczestnikiem Wyzwania i otrzymujesz ode mnie codziennie przypomnienie na e-mail o nowej lekcji?

W takim razie przypominam Ci o konkursie, który skierowany jest tylko i wyłącznie dla Uczestników Wyzwania zapisanych na listę ?

Dla Uczestników Wyzwania Językowego zapisanych na listę przewidziane są cztery nagrody książkowe pt. Word Formation B2 Słowotwórstwo B2, autor Roman Ociepa, ufundowane przez Wydawnictwo Polonsky.

Active Matura Word Formation B2 cover small - REAKCJE JĘZYKOWE ANGIELSKI WYZWANIE #29

Aby wygrać książkę „Word Formation B2” należy spełnić następujące warunki:

 

1. W minimum 25 lekcjach zostawiasz w komentarzu pod postem związanym z Wyzwaniem Językowym swoje przykłady zdań (czyli to, co robisz do tej pory).

2. Nie spamujemy, piszemy komentarze na temat.

3. Biorę pod uwagę komentarze, które zostawisz na blogu między 15.05 a 13.06 (do godz. 23:59)! Jeśli zaczęłaś np. kilka dni później, nic nie szkodzi. Ważne, abyś uzbierała minimum 25 swoich komentarzy w 25 różnych lekcjach wchodzących w skład Wyzwania Językowego ?

4. Poprawiasz swoje błędy. Tzn. jeśli piszę Ci w komentarzu, że coś jest nie tak i proszę o poprawkę, zrób to. Nawet jeśli Twoja odpowiedź nie będzie poprawna, nic nie szkodzi. Chodzi o to czy się starasz. Jeśli z Twojej strony jest cisza (nie poprawiasz swoich błędów), nawet jeśli spełniasz powyższe kryteria, nie będziesz brana pod uwagę. Komentarz ‚poprawkowy’ nie jest liczony w ramach punktu 1.

5. Poprawność nie jest wyznacznikiem otrzymania nagrody. Tzn, że nagrodę książkową może wygrać zarówno osoba, która popełnia bardzo mało błędów, jak i ta, która jeszcze pracuje nad swoim angielskim ? Szanse ma więc każdy.

6. Ogłoszenie wyników nastąpi 17.06.2017 drogą mailową.

7. Jeśli okaże się, że jest więcej osób niż cztery, które spełniły powyższe kryteria, wówczas będę brać pod uwagę poprawność tworzonych zdań (zarówno gramatykę jak i sens).

8. Wszelkie spory rozstrzygam ja, autorka i właścicielka bloga English Tea Time, Ewelina Wachowiak.

Podziel się tym postem ze znajomymi:)