fbpx
Share

MICHAEL JACKSON Heal the world słuchanie ze zrozumieniem. Wiesz, że słuchając angielskich piosenek możesz podszlifować swój język? Poza tym pieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu, gdyż muzyka sprawia, że się odprężasz, a zadania, które wykonujesz ‘zmuszają’ Cię do uważnego słuchania. A więc łączysz przyjemne z pożytecznym. Istnieje lepsze połączenie?

 

MICHAEL JACKSON Heal the world słuchanie ze zrozumieniem

 

Wysłuchaj piosenki tyle razy ile potrzebujesz bez zaglądania do tekstu. Umiesz powiedzieć o czym jest ten utwór? Pytam o tzw. general idea, nie o szczegóły! Jeśli tak, brawo! Możesz przejść do ćwiczeń.

Jeśli natomiast masz wątpliwości, posłuchaj piosenki i zrób zadanie z części WHILE-LISTENING. Kiedy już wykonasz to zadanie (posłuchaj minimum dwa razy lub więcej!) i sprawdzisz odpowiedzi z kluczem (do pobrania niżej), postaraj się określić ogólny sens piosenki patrząc do tekstu.

Nigdy nie próbuj tłumaczyć tekstu piosenki dosłownie, bowiem tak się nie da i może wyjść z tego ‘masło maślane.’

 

 

 

Pamiętaj, że są wakacje i warto poświęcić trochę letniego czasu na doszkalanie się z języków obcych. Piosenki bywają łatwiejsze i trudniejsze. Nawet jeśli piosenka nie przypada Ci do gustu, postaraj się wykonać zadania (do pobrania w pliku pdf, zielony guzik pod zdjęciem). Każda odsłuchana piosenka plus wykonane zadania zbliża Cię do podniesienia swoich kompetencji językowych!

 

 

 

Zadania do pobrania znajdziesz tutaj:

 

Download “MICHAEL JACKSON Heal the world” MICHAEL_JACKSON_heal_the_world2.pdf – Downloaded 429 times – 554 KB

 

Klucz odpowiedzi:

 

Download “MICHAEL JACKSON Heal the world answers” Michael_Jackson_Heal_the_World_answers.pdf – Downloaded 301 times – 483 KB

 

Owocnego słuchania!

 

Share